fbpx
MENU

Gdy myślimy o profesjonalnej fotografii, to zazwyczaj przychodzą nam do głowy konkretne sytuacje, np. ślub czy zdjęcie portretowe, ale rodzajów sesji fotograficznych jest znacznie więcej i stają się one coraz bardziej popularne. Zdarza się również, że na przykład fotograf ślubny specjalizuje się w kilku rodzajach zdjęć. Jakie sesje cieszą się największą popularnością?

1. Zdjęcia ślubne i sesja plenerowa

Fotograf ślubny zdecydowanie cieszy się szczególnym wzięciem i na tym polu zazwyczaj istnieje największa konkurencja. Każdy chce mieć pamiątkę z tego szczególnego wydarzenia, więc fotograf ślubny jest prawie zawsze zamawiany przez młodych i to z dużym wyprzedzeniem. Jednak coraz częściej wraz z sesją ślubną młodzi zamawiają również sesję plenerową. Profesjonalny fotograf wykona więc zdjęcia w kościele, w trakcie przygotowań przedślubnych jeszcze w domu np. panny młodej, na sali weselnej, a bardzo często również sesję w plenerze, która jednak może być wykonana zupełnie innego dnia i w jakimś wyjątkowym miejscu, które wybiorą młodzi lub fotograf. Niektórzy fotografowie wynajdują naprawdę miejsca, a gdy trzeba, to jadą nawet za granicę. Taka usługa jednak ma również swoją cenę.

2. Powiększająca się rodzina

Sesja ciążowa od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularna. Kobiety chcą podobać się sobie również w tym odmiennym stanie, podchodzą do niego dużo bardziej świadomie i nic dziwnego, że chcą również uwiecznić to na zdjęciach. Tzw. sesje brzuszkowe ukazują szczególne piękno tego stanu i stają się wyjątkową pamiątką. Odbywają się zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze.

Kontynuacją sesji ciążowej bardzo często jest również sesja noworodkowa. Dlaczego właśnie noworodkowa? Takie maleńkie dzieci zazwyczaj tylko śpią i jedzą, więc są bardzo wdzięcznymi modelami. Profesjonalny fotograf posiada całe zaplecze specjalnych akcesoriów, w tym również ubranek, dzięki którym powstają cudowne noworodkowe sesje zdjęciowe, które w oglądających wywołują całą lawinę czułości.

3. Sesje rodzinne i dziecięce

Wspólne zdjęcie z rodziną? – Tak, to również coraz częściej zleca się profesjonalnemu fotografowi. Okazją mogą być nadchodzące święta, zbliżająca się rocznica, ważna uroczystość rodzinna, np. I Komunia Święta lub nowy etap w życiu rodziny. Takie sesje mogą powstać w plenerze lub w studio i odznaczać się bardzo różną tematyką oraz stylistyką. Oprócz całej rodziny często to tylko dzieci uwieczniane są na specjalnych sesjach całkowicie dedykowanym właśnie im, gdy są jeszcze małe i słodkie, np. z okazji urodzin. Często są to również, tzw. sesje lifestylowe.

4. Portrety

Dzięki sesji portretowej zyskujemy wyjątkowe zdjęcia, które przydadzą nam się w bardzo wielu sytuacjach. Profesjonalnie wykonany portret wykorzystamy nie tylko do dokumentów, ale również CV i zawsze wtedy, gdy musimy dołączyć gdzieś swoje zdjęcie. Wbrew pozorom nie jest łatwo wykonać dobrej jakości portret.

5. Sesje kobiece

Panie coraz częściej decydują się na sesję, która ma za zadanie ukazać ich wyjątkowe piękno w sposób zmysłowy. Możemy wśród nich wyróżnić sesje sensualne czy buduarowe. Odznaczają się wyjątkową prywatnością i odbywają się w takich miejscach jak ekskluzywne hotele lub specjalne studia. Bywa, że jest to sesja w zmysłowej bieliźnie.

6. Sesja biznesowa i reportażowa

Obecnie każda licząca się firma inwestuje w swój wizerunek i zleca wykonanie zdjęć profesjonalnym fotografom. Zdjęcia mogą mieć bardzo różny charakter, np. w formie reportażu przedstawiać pracujących ludzi lub formę portretów, a także jako zdjęcia zbiorowe wykonane w czasie ważnych spotkań czy uroczystości.

Komentarze
Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CLOSE